Skip to content Skip to footer

İstanbul Ayak Bakım Merkezi

İstanbul Ayak Bakım Merkezi

İstanbul Ayak Bakım Merkezi olarak salonumuz sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. Ayak bakımı en önemli ve detaylı olması gereken bakımlardan biridir. Gün boyu ayaklarımıza çok fazla yük binmekte ve saatlerce ayakta durarak çalışmak gün sonunda ağrı, şişkin ve ödem gibi sorunlara neden olmaktadır. Ayaklarımız aslında bize vücudumuzda pek çok sorun olduğunun mesajını verebilmektedir.

Refleksoloji bilimi bunu çok net şekilde açıklamaktadır. Refleksoloji ayaklarda vücudun çeşitli organlarını temsil eden yerlere baskı ve basınç yolu ile uyarı yapılarak gerçekleştirilen masaj türüdür. Refleksolojinin geçmişi uzun yıllara dayanmaktadır. Bugün olduğu gibi harika tedavi ve uygulamayı ortaya çıkarmak için dünyanın her yerindeki refleksologlar tarafından ince ayar yapılmıştır. Refleksolojinin arkasındaki teori, ayağın bölgelerinin vücudun organlarına ve sistemlerine karşılık gelmesidir.

Refleksoloji yeni bir modalite değildir. Mısırlılar tarafından MÖ 2330 civarında uygulandığına inanılıyor. Refleksoloji, 1930’larda Eunice Ingham tarafından özellikle ayakları içeren modernize edildi. Ingham’ın refleksoloji biçimi – Ingham Metodu – sinir ve kan akışını iyileştirirken çoğunlukla gerilimi gevşetmeyi içeriyordu.

Enerji vücudumuzda akar ve bazen bloke olabilir, bu da vücutta ağrıya ve hastalığa neden olan dengesizliğe yol açar. Ayaklara baskı ve masaj uygulayarak bu, vücudun kendini iyileştirmesine izin vererek sorunu çözebilir. Bence, eğer bir şans verilirse, vücudun inanılmaz bir yeteneği var. İstanbul Ayak Bakım Merkezi olarak alanında uzmanlarımız eşliğinde ayaklarınız için en iyi şekilde sistemli bir masaj yapılarak hem bedenen hem de ayaklarınızın rahatlamasını sağlamaktayız.

Yapılan ayak masajı ile vücuttaki dengeyi yeniden sağlamak için müdahaleci olmayan bir basınç noktası terapisi olan Refleksoloji, güçlü bir şifa aracıdır. Aynı zamanda tanınmış bir koruyucu sağlık hizmetidir. Bu alternatif tıp sadece semptomları tedavi etmez, aynı zamanda işlev bozukluğunun nedenlerini de ele alır. Faydaları çok fazladır; Derin ve kalıcı rahatlama sağlar, Stres ve gerginliği gidermektedir. Sistemimizin doğal ve fizyolojik dengesini geri kazandırır

Refleksoloji, doğal fizyolojik dengemizi korumaya veya eski haline getirmeye yardımcı olabilir, dolayısıyla vücudu kendi kendini iyileştirmeye teşvik eder. Ayrıca hem fiziksel hem de duygusal olarak refahı ve canlılığı artırır. Refleksoloji tedavileri sayesinde metabolizmamız kısa sürede dengeyi ve uyumu en doğal şekilde yeniden kazanır.

Refleksoloji Tedavilerinin Sağlığa Faydaları

Tüm vücuda Denge getirir

Azaltılmış stres

Enerji seviyeleri Artırıldı.

Artan Kan Dolaşımı

Toksinleri Ortadan Kaldırır

Dengeli Hormonlar

Geliştirilmiş sindirim

Bağışıklık sistemini güçlendirir, bizi grip ve enfeksiyona daha az eğilimli bırakır

Düzenli olarak masaj yaptıran herkes, muhtemelen vücudunun yatıştırıcı bir dokunuştan zevk aldığı belirli bölgelerine sahiptir. Bazıları için, gerilimi omuzlarında tutmaktan kaynaklanan stres rahatlaması, diğerleri ise sırtlarındaki bükülmelerin giderilmesinden keyif alıyor.

Bütün gün bilgisayar başında yazı yazan insanlar, şüphesiz ellerinin ovuşturulmasına bayılırlar. Ve sürekli ayakta olan insanlar, iyi bir ayak masajının keyfini çıkardıklarını kanıtlayabilirler. Özellikle çok yoğun masa başı ve fiziksel işlerde çalışan kişiler için ayak masajı vazgeçilmez bir detaydır.

Ayaklarınız hiç dinlenmiyor gibi görünüyorsa, bunun nedeni muhtemelen dinlenmemeleridir. Onlar, her gün yere ilk dokunan ve geceleri yatağa giren son parçanızdır. Bilimsel kanıtlanmış verilere göre ayak masajı dolaşımı iyileştirir, kas stimülasyonu sağlar, gerginliği azaltır ve ağrıyı azaltabilir.

Refleksolojinin faydalarından bazılarının ağrı azaltma, gelişmiş gevşeme ve azalmış kaygı ve depresyon düzeylerini içerdiğini kanıtlayan bilimsel makaleler mevcuttur. bu denli bilimsel kanıtlanmış refleksoloji ayak masajı ile şifa bulacağınız kesin ve nettir.

 

Refleksoloji ayak masajı ile böbreklere giden kan akışını artırabileceğine, kan basıncını düşürebileceğine, kaygı düzeylerini düşürebileceğine ve ağrıyı azaltabileceğine inandırmıştır.Bireysel çalışmalar, refleksolojinin belirli sağlık sorunları olan hastalarda muhtemelen olumlu yararları olduğunu göstermiştir. Şimdi sizlere kısaca bu faydalı detayları anlatalım.

Anksiyete: Variköz ven cerrahisi hastalarında ve ayrıca postmenopozal kadınlarda kaygıyı azaltır.

Kanser: İştah, nefes alma, iletişim, konsantrasyon, gelecek korkusu, ruh hali, mide bulantısı, ağrı ve yorgunluk dahil olmak üzere çoklu yaşam kalitesi kategorilerinde iyileşme. Meme kanseri hastalarında gözle görülür bir ağrı azalması gelişti.

Diyabet Tip 2: Hastalarda ağrıda azalma ve glisemik kontrolde ve sinir iletiminde iyileşme.

Multipl Skleroz: MS hastası kadınlarda yorgunluğu azaltır.

Pediatri: Akut ağrı çeken bebeklerde refleksoloji kalp atışlarını düşürmeye, oksijen doygunluğunu artırmaya ve ağlama sürelerini kısaltmaya yardımcı oldu. Kronik kabızlıktan muzdarip çocuklarda refleksoloji, kabızlık semptom puanlarını düşürürken bağırsak hareketlerinin sayısını artırmaya yardımcı oldu.

Fizyolojik Araştırma: Bir refleksoloji seansından önce ve sonra ayak tabanlarının termografik resimleri ve omurganın benzer resimleri, ayak refleksolojisini akciğerler, karaciğer, mide, pankreas ve ince bağırsak dahil olmak üzere çok sayıda organla ilişkilendirir. Bu organlara kan akışının refleksoloji tarafından düzenlendiği görülmektedir.

Ameliyat Sonrası Belirtiler: Ameliyat sonrası hastalarda ilaç kullanımında azalma ve ameliyat sonrası ağrıda azalma görüldü.

Sinüzit: Refleksoloji, nazal irrigasyon ürünleri kullanan hastalarla aynı semptom azalmasını sağladı.

Birçok vücutta yer alan sorunu hafifletmekte ve rahatlamaya destek sağlamaktadır. salonumuzda uzak doğudan gelen bu alanda uzmanlaşmış ekibimiz ile birlikte ayak masajını rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Ayak masajı olmak diğer diğer masaj türleri hakkında detaylı bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

İstanbul Ayak Bakım Merkezi ve Spa

İstanbul Ayak Spa olarak salonumuzda ayaklarınız için her türlü bakım ve masaj çalışmalarını yapılmakta ve kendinizi iyi hissetmek için sizleri salonumuzda beklemekteyiz. Bir masajdan çok daha fazlasını sizlere sunmaktayız. Refleksoloji alanında uzman uzak doğudan gelen ekibimiz ile birlikte sistemli, planlı ve profesyonel olarak çalışmalarımızı büyük bir titizlik ile sürdürmekteyiz. Ayakların bakımı çok önemli olmakta ve gün boyunca yorulan ve akşamları ödem, ağrı gibi sorunların yaşandığı ayaklarımıza iyi bakmalı ve düzenli olarak bakımın yanı sıra ayak masajı da yaptırmak daha sağlıklı ve verimli enerjik bir gün geçirmek için büyük önem taşımaktadır.

İstanbul ayak spa merkezi olarak sizlere en iyi hizmeti vermeye devam etmekte ve çoğalan referans ağımız ile kalitemizi her geçen gün ortaya koymayı sürdürmekteyiz. Hemen salonumuz ile iletişime geçerek ayak masajı için randevu talep edebilir ve bu eşsiz masaj farkını sizde deneyimleyebilirsiniz.

İstanbul Ayak Masajı Salonu

İstanbul Ayak Masajı Salonu olarak firmamız bu alanda uzmanlaşmış uzak doğudan gelen ekibi ile birlikte kaliteli bir masaj almanızı ve ayaklarınız için en iyi hizmeti gerçekleştirmeyi sürdürmekteyiz. klasik bir ayak masajı diyerek asla geçmemek gerekmektedir. Bir ayak masajından çok tüm vücudunuz ile bağlantılı ve teknik bir masaj olarak yapılmaktadır. Refleksoloji bilimi ışığı altında yapılan bu teknik ayak masajı ile ayak tabanında yer alan her bir sinir hücresinin vücutta bir organ ile bağlantısı bulunmaktadır. Ayak tabanındaki sinir uçlarına yapılan her masaj ile birlikte bölüm bölüm tüm vücudun rahatlamasını ve varsa ağrı ve sızıların hafiflemesini ve şifalanmasını sağlamaktadır. Tüm bu teknik ve bilgiler ışığında ayak masajı sonrası rahatlama ve ağrıların hafiflediğini fark etmiş olacaksınız. İstanbul Ayak Masajı Salonu olarak firmamız ile iletişime geçerek hemen randevu talep edebilir ve yerinizi ayırtabilirsiniz.