Skip to content Skip to footer

Bakırköy Ayak Sağlığı Ayak Bakım Merkezi

Bakırköy Ayak Sağlığı Ayak Bakım Merkezi

Bakırköy Ayak Sağlığı Ayak Bakım Merkezi olarak hizmetlerimizi alanında uzman eğitimli ekibimiz ile sizlere tam donanımlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Ayak bakımı denilince akla sadece pedikür gelmemelidir. Ayak bakım merkezimiz sadece pedikür ile değil ayaklarınızın sağlığı ile de ilgilenmektedir. Ayak bakımının yanı sıra aynı zamanda ayaklarınızın daha dinç, sağlıklı ve ağrısız, sızısız, ödemsiz bir şekilde rahatlıkla yaşam kalitenizi arttırmak için tam uzman kadromuz ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bölgede aktif olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İnsan vücudunun en önemli iskelet bölümlerinden biri iskeleti ayakta tutan ayaklardır, ayaklarınızın ne kadar sağlıklı ise sizde bir o kadar yaşam kalitesi yüksek ve konforlu bir şekilde yaşamınızı sürdürürsünüz. Şehir hayatı ve çalışma hayatının getirmiş olduğu stres, gerginlik, koşturmaca insanları çok fazla yormakta ve bu durum sinirlilik, asabilik ve depresyona yol açmaktadır.

Böyle bir durum ile hemen herkes karşı karşıya kalmaktadır. Ayakların bakımında olduğu kadar ayak sağlığı konusunda da kişilerin mutlaka buna özen göstermeleri ve dikkate almaları gerekmektedir. Bakırköy bölgesinde ayak sağlığı spa merkezimiz ile ayak sağlığı konusunda tüm çalışmalarımızı büyük bir titizlik ile gerçekleştirmekteyiz.

Uzun yıllardır ayak sağlığı konusunda bir takım çalışmalar yapılmış olmakta ve tarihin tozlu raflarından uzak doğudan gelen refleksoloji bilimi ile ayak sağlığının ne kadar önemli ve dikkate alınması gerektiği konusu açığa çıkmıştır. Ayak sağlığı konusunda alanında uzman refleksoloji uzmanlarımız eşliğinde ayaklarınızın sadece pedikür bakımı değil aynı zamanlar, gün boyu ayakta durmanın, koşturmanın bir bedeli olan bu ağrıların, şişliklerin neden olduğu sonuçların ortadan kaldırılmalı ve iyileştirilmesi için ekibimiz canla başla çalışmaktadır.

Bakırköy Ayak Sağlığı Ayak Bakım Merkezi olarak sizlere en iyi ayak spa sı ve ayak bakım çalışmalarını sunmakta ve bu kusursuz çalışmalarımız ile sizlere tam destek sağlamaktayız. Ayak sağlığı için doğru bilinçli bilgilendirilmeler yapılmalı ve bunun nasıl olacağı ile ilgili detaylı bir şekilde insanlar bilgilendirilmelidir.

Bakırköy Ayak Sağlığı Masaj Salonu

Bakırköy Ayak MasaJ Salonu olarak çalışmalarımızda özel teknikler ve ayak masajında bilimsel uygulamamız olan refleksoloji çalışmalarıyla ayaklarda yer alan ağrı, sızı, şişlik gibi durumları en hızlı şekilde çözüme kavuşturmaktayız. Bakırköy bölgesinde yer alan salonumuzda sadece ayak masajı değil, aramo terapi masajı, sırt masajı, omuz masajı, vücut masajı, geleneksel thai masajı, thai yağlı masajı, manikür ve pedikür hizmetlerimiz ile salonumuzda çok kapsamlı bir bakım ve masaj hizmeti alabilirsiniz.

Ayak masaj salonu hizmetinde bu alanda kendini geliştirmiş ve eğitim almış olan uzman refleksoloji ekibimiz ile sizlere ayak sağlığında en iyisini sunmaktayız. Ayak masajı çalışmalarında ayakların tabanında yer alan sinir ucu hücreleri uyarılarak vücudun diğer organları ile aralarındaki bağlantı yolu ile tespit edilerek vücudun diğer organları üzerindeki iyileştirici etkisi olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Ayak tabanındaki bu sinir uçları bu alanda uzman kişiler tarafından tespit edilmekte ve masaj hizmeti buna uygun olarak sağlanmaktadır. Bakırköy Ayak MasaJ Salonu için detaylı bilgi alarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Bakırköy Ayak Spa Merkezi

Bakırköy Ayak Spa Merkezi çalışmalarında ayakların tüm bakımını başarılı bir şekilde yapan güzellik uzmanlarımız ile ayakların sağlığı için en iyi bakımlar özel yağlar, peelingler ile yapılmaktadır. Tüm gün boyunca bakıma ihtiyacı olan ve yorulan ayakların sağlığı uzman ekibimizin kontrolü altında yapılmaktadır. Ayak sağlığı merkezimizde ayak analizi yapılarak buna uygun olacak şekilde bakım ve masaj yapılmaktadır. Ayakların rahatlatılması için mutlaka özel bir ayak masajı yapılması gerekmekte ve yapılan her masaj kişinin ayak anatomisine göre değişmektedir. Bakırköy Ayak Spa Merkezi ekibimiz ile sizlere tam uzman ekibimiz ile tam donanımlı hizmetler sağlamaya devam etmekteyiz.

Bakırköy Refleksoloji Merkezi

Refleksoloji, ayaklardaki (veya ellerdeki) bölgelere basınç uygulanmasıdır. Refleksoloji genellikle rahatlatıcıdır ve stresi hafifletmeye yardımcı olabilir. Refleksolojinin arkasındaki teori, ayağın bölgelerinin vücudun organlarına ve sistemlerine karşılık gelmesidir. Ayağa uygulanan basıncın vücudun ilgili bölgesine rahatlama ve iyileşme getirdiğine inanılır.

Refleksologlar, belirli alanlara baskı uygularken onlara rehberlik etmek için ayak çizelgeleri kullanırlar. Refleksoloji bazen diğer uygulamalı terapilerle birleştirilir ve sunulabilir.

Birkaç çalışma, refleksolojinin ağrıyı ve stres ve kaygı gibi psikolojik semptomları azaltabileceğini ve gevşemeyi ve uykuyu iyileştirebileceğini göstermektedir. Refleksolojinin de düşük riskli olduğu göz önüne alındığında, rahatlama ve stres atma arayışındaysanız makul bir seçenek olabilir.

Refleksoloji teorisi, tüm vücudun tüm sistemlerinin ve organlarının ayaklar, eller, kulaklar ve yüz gibi daha küçük periferik alanlarda aynalanması veya yansıtılmasıdır. İnteraktif refleksoloji haritamıza (sağda) giden bağlantıyı takip ederek bunları ayaklarla ilişkili olarak görebilirsiniz.

Refleksologlar, hassas parmaklarıyla bu yansıyan alanları çalıştırır, bu alanları tekrar dengeye getirmeyi ve dolayısıyla vücudun elinden geldiğince iyi çalışmasına yardımcı olmayı amaçlar. Refleksoloji çoğunlukla bireysel olarak çalışır, refleksolog vücudunuzun kendi sağlık potansiyelinin profesyonel olarak kolaylaştırılmasını sağlar. Özellikle refleksolojinin nasıl çalıştığına dair az sayıda bilimsel çalışma olsa da, dokunma ile elde edilebilecek potansiyel olumlu etkileri destekleyen bilimsel çalışmalar vardır.

Refleksoloji, stresi azaltarak ve ruh halini iyileştirerek ağrıyı azaltmaktadır. Refleksolojinin nasıl ağrı kesici üretebileceğini açıklayabilecek başka bir teori, kapı kontrol teorisi veya daha yakın zamanda ağrının nöromatriks teorisidir. Bu teori, ağrının beyniniz tarafından yaratılan öznel bir deneyim olduğunu öne sürüyor. Beyin bunu duyusal ağrı deneyimine yanıt olarak yapar, ancak duyusal girdiden bağımsız olarak da çalışabilir ve duygusal veya bilişsel faktörlere yanıt olarak ağrı yaratabilir. Bu nedenle, ruh haliniz gibi beyni etkileyen şeyler veya stres gibi dış etkenler de ağrı deneyiminizi etkileyebilir. Bu teoriye göre, refleksoloji stresi azaltarak ve ruh halini iyileştirerek ağrıyı azaltabilir.

Aynı zamanda Refleksoloji vücudun “hayati enerjisinin” akmasını sağlar.

Ağrının beyniniz tarafından yaratılan öznel bir deneyim olduğunu öne sürüyor. Beyin bunu duyusal ağrı deneyimine yanıt olarak yapar, ancak duyusal girdiden bağımsız olarak da çalışabilir ve duygusal veya bilişsel faktörlere yanıt olarak ağrı yaratabilir. Bu nedenle, ruh haliniz gibi beyni etkileyen şeyler veya stres gibi dış etkenler de ağrı deneyiminizi etkileyebilir. Refleksoloji stresi azaltarak ve ruh halini iyileştirerek ağrıyı azaltabilir.

İnsan vücudunda “hayati bir enerji” olduğunu savunur. Stres ele alınmazsa, enerji tıkanıklığına yol açar ve bu da hastalığa yol açabilecek bedensel verimsizliklere neden olur. Bu teoriye göre, refleksoloji enerjinin akmasına yardımcı olur.

Ayaklarda bölgelerin çizilmesi Refleksolojinin spesifik bir tedavi türü olarak tanınması, vücudun 10 dikey bölgeye ayrıldığı Bölge Teorisi ile başlamıştır. Her bölge, başın tepesine kadar el ve ayak parmaklarına karşılık gelir. Örneğin, elleriniz kalçalarınızın üzerinde (avuç içi aşağı bakacak şekilde) ayakta duruyorsanız, başparmaklar ve ayak başparmağı 1. bölge olacaktır. Vücudun her iki yanında, işaret parmağı ve ikinci ayak parmağı 2. bölge olacaktır.

Refleksoloji teorisinde, bir bölge içinde yer alan her organ, kapakçık, kas vb. ayak veya ellerdeki bir nokta veya alandan erişilebilir. Örneğin, 2 ve 3 numaralı ayak parmakları veya 2 ve 3 numaralı parmaklar arasında çalışarak göz noktası bulunur. Basınç noktaları ve vücudun diğer bölümleri arasındaki bu yolların yukarıda açıklandığı gibi sinir sistemi aracılığıyla bağlantılı olduğu düşünülmektedir. Tüm bu teknik ve özel çalışmalarda ayaklarınızın sağlığı için her zaman en iyisini düşünmekteyiz.