Skip to content Skip to footer

Bakırköy Ayak Bakım Merkezi

Bakırköy Ayak Bakım Merkezi

Bakırköy Ayak Bakım Merkezi olarak firmamız ayaklarınız için en iyi bakımı ve masajı uygulamaktadır.

Refleksologlar, refleks noktaları olarak bilinen farklı alanların vücudunuzun belirli organlarına ve vücut sistemlerine karşılık geldiğine inanırlar. Örneğin, karaciğer ayağın kemerinde bulunur. Belirli refleks noktalarına baskı uygulamanın parasempatik sinir sisteminizi uyardığına inanılmaktadır.

Refleksoloji, ayaklarınızın veya ellerinizin tabanlarındaki milyonlarca sinir ucunu içeren belirli bölgelerin vücudun diğer bölgelerine karşılık geldiği Çin ilkesine dayanmaktadır. Tüm vücudun tüm sistem ve organlarının kaplandığı veya daha küçük çevresel alanlarda yansıtıldığı söylenir.

Refleksoloji, dolaşımı iyileştirerek, stresi, ağrıyı azaltarak ve doğal dengeyi yeniden sağlayarak vücudu kendi kendini iyileştirmeye teşvik ediyor.

Çin tıbbında uygulayıcılar tarafından yaklaşık 3.000 yıl önce, Asyalı uygulayıcılar sağlığı geliştirmek için organları, sinir uçlarını ve enerji yollarını uyarmak için belirli noktalara baskı uygulayarak ellere ve ayaklara masaj yapıyorlardı

Ayaklar bütün iskelet sistemini taşıyan organlardır. Ayakların bakımının iyi yapılması gerekmekte ve ağrı, sızı, şişlik gibi durumlarda mutlaka ayak masajı ile ayak rahatlatılmalıdır.

Refleksoloji genellikle ayaklar üzerinde gerçekleştirilen bütünsel bir uygulama olarak bilinmektedir. Ayaklarda vücuttaki çeşitli organlara karşılık gelen meridyen noktaları vardır. Bu noktalara belirli düzeyde önemli teknik hareketler ile basınç uygulanarak ayak rahatlatılır.

Yapılan araştırmalar sonucunda refleksolojinin yaşam kalitesini çeşitli şekillerde iyileştirebileceğini göstermektedir. Bu stresi azaltmayı ve bedene, enerjiye ve zihne denge getirmeyi içerir. Ayak refleksolojisinin birçok  faydası bulunmaktadır.

Stres ve rahatlama

Acı yönetimi

Sindirim

Göz yorgunluğu

Uyku kalitesinde yükselme

Refleksoloji ile ilişkili en önemli faydalardan biri rahatlama ve stres yönetimidir. Bu da ayaklarda belirli noktalara baskı uygulanarak sağlanır.

 

Refleksoloji yöntemi ile yapılan ayak masajında vücuttaki kan akışını artırarak stres ve kaygıyı azaltmaya ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olur. Daha az stres ve daha az endişeli hissettiğinizde, rahatlamış olursunuz. Stres ile baş edemiyorsanız, rahatlama ve stresten uzaklaşmak için mutlaka refleksoloji ayak masajı yaptırarak bu yükten kurtulabilirsiniz. Kişiye göre seans süresi değişebilmektedir.

Ayak masajının bilinen bir diğer önemli faydalarından biride acı yönetimidir. Hem akut hem de kronik ağrılarınız varsa tüm bu ağrılar ayak masajı ile minimum seviyeye düşürülür.

Ayak refleksolojisi, bir ameliyattan sonra ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir. 2020’de yapılan bir araştırma, ayak refleksolojisinin, bir kontrol grubuyla karşılaştırıldığında böbrek nakli ameliyatından sonra ağrıyı önemli ölçüde azalttığını tespit edilmiştir.

Ayak refleksolojisinin kronik ağrıyı azaltmadaki etkinliğini destekleyen kanıtlar da vardır. 2019 yılında yapılan bir çalışmada ayak refleksolojisi, kronik ağrısı olan çocuklarda ağrı ve kaygıyı önemli ölçüde azalttı.

Ayak masajının bir diğer önemli faydalı etkilerinden biri de sindirim sistemini düzenleyici etkisi olmaktadır. Refleksolojinin sindirime yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayaklarınızda bulunan refleks noktalarından biri midenize bağlıdır. Bu özel nokta uyarıldığında midenize giden kan akışını artırarak sindirimi iyileştirmeye yardımcı olmaktadır.

Ayak masajının bir diğer önemli faydaları arasında ise Göz yorgunluğu yer almaktadır.

Refleksoloji, sadece günlük faaliyetlerimizden dolayı gözlerimize yüklediğimiz stresin bir kısmını tersine çevirmeye yardımcı olabilir. Bu basınç noktaları, tüm gün ekranlarımıza bakmanın neden olduğu gergin kasları gevşetmeye yardımcı oluyor.

Bir diğer faydalarından biride daha kaliteli uyku sürecini geçirmektir.

Bakırköy Ayak Bakım Merkezi Rahatlamanızı Sağlar

Refleksolojinin rahatlamanıza ve stresi azaltmanıza yardımcı olabileceği düşünüldüğünde, bazılarının daha dinlendirici bir gece uykusu sağlamaya yardımcı olabileceğini söylemesi şaşırtıcı değildir. Refleksoloji enerjiyi hareket ettirdiği ve genel dolaşımı iyileştirdiği için, bir tedaviden sonra dinlendirici bir gece uykusu çekmek kolaydır.

İnsan hayatında yer alan bu sorunlar pek çok kişinin yaşadığı problemler olarak ön plana çıkmaktadır. Önemli olan bu sorunlar ile baş ederek üstesinden gelmek ve minimum seviyeye çekerek rahatlamaktır. Ayak masajı salonumuzda bu alanda uzmanlaşmış ekibimiz ile sizlere en iyi ayak masajını gerçekleştirmekteyiz.

Bakırköy Ayak Bakım Salonu

Bakırköy Ayak Bakım Salonu olarak her türlü ayak bakımı, ayak masajı çalışmalarında sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız. Gün boyu yoğun geçen iş yaşamı ile birlikte gün sonunda ayaklarda yorgunluk, ağrı, ödem oluşabilmektedir. Yoğun iş temposu ile birlikte çoğu kişide bu sorunlar gözlemlenmektedir. Bakırköy bölgesinde salonumuz randevulu olarak ayak bakım ve masaj hizmetlerini sağlamaktadır.

Ayak bakımında pedikür, ayak peelingi ve ayak masajı ile tam bir şekilde yapmakta ve sizleri bakımlı ve ayak masajı ile birlikte daha dinç ve rahat bir şekilde uğurlamaktayız. Ayak bakım salonumuzu ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz. Unutmayın ki ayaklar insan vücudunda en önemli uvuzlar arasında yer almaktadır.

Ayaklarda yer alan ağrılar, ödemler günlük yaşamı olumsuz etkilemekte ve fiziken sıkıntı ve problemlere yol açmaktadır. Bu sebeple ayaklarınızda bir sorun ağrı, sızı, ödem gibi problemler varsa çok fazla bekletmeden hemen müdahale edilmeli ve sorun çözüme kavuşturulmalıdır. Bakırköy Ayak Bakım Salonumuzu ziyaret ederek ayak sağlığı uzmanlarımız ile görüşerek detaylı bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Bakırköy Ayak Masajı Merkezi

Bakırköy Ayak Masajı Merkezi olarak salonumuz ayak sağlığı için tüm işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. İnsanların en çok rahatsız olduğu ve problem yaşadığı ayaklar gerçekten gün sonunda ağrı, ödem ve şişlik gibi problemlerle karşılaşılmaktadır. Yaşanılan bu problemlere en iyi çözüm ile profesyonel kişiler tarafından yapılan ayak masajı ve ayak bakımı ile bu sorunlar minimum seviyeye düşürülerek daha sağlıklı bir sonuç almak olmalıdır.

Bakırköy bölgesinde ayak masajı merkezi olarak her bir alan hijyen kurallarına uygun olarak dizayn edilmiş ve buna büyük bir titizlik ile dikkat ederek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İnsanların 3’te 2’si ayak sağlığı ile ilgili problemler yaşamakta ve bu durum günlük yaşamı idame ettirmekte büyük sıkıntılara neden olmaktadır. Ayak sağlığı ve bakımına hemen herkesin önem vermesi çok önemlidir. İleride yaşanacak ayak sağlığı sorunları ile karşılaşmamak için varsa bir sorun en hızlı şekilde çözüme kavuşturulmalıdır. Zamanında müdahale edilmeyen ve ayak sağlığı ile ilgili hiçbir şey yapılmaması sorunların çok daha hızlı bir şekilde büyümesine neden olacaktır.

Bakırköy Ayak Masajı Merkezi olarak salonumuzda refleksoloji çalışmaları ile ayak sağlığı için en iyi uygulamaları gerçekleştirmekteyiz. Uzak doğudan bu alanda eğitimini tamamlamış tecrübeli uzmanlarımız eşliğinde ayaklarınız için en iyi masaj, spa ve bakım hizmetlerini sizlere sunmaktayız. Ayak bakım sağlığı en az ağız bakım sağlığı kadar dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Bölgede en iyi ayak bakım sağlığı merkezi olmanın gururunu yaşamakta ve her geçen gün çoğalan müşteri sayımız ile kalitemizi ve farklılığımızı ortaya çıkartmaya devam etmekteyiz.

Ayak bakımının sadece pedikür işlemi ile sınır değildir. Ayak sağlığında ayaklarda belirginleşen ağrı, ödem, şişlik gibi problemlerin çözümünde refleksoloji masajı ile bu alanda uzman uzak doğudan gelen ekibimiz ile her kişinin ayak yapısına özel bir masaj uygulanmakta ve kişinin rahatsızlıklarına göre özel bir masaj yapılmaktadır. Bakırköy Ayak Masajı Merkezi ile hemen iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve randevu alarak bu hizmetten en kısa sürede faydalanabilirsiniz.