Skip to content Skip to footer

Ataköy Ayak Masajı Salonu

Ataköy Ayak Masajı Salonu

Ataköy Ayak Masajı Salonu olarak sizlere en iyi ayak masajı ile kaliteli bir ayak masajı deneyimi yaşatmaktayız. Ayak sağlığı alanında uzmanlaşmış uzak doğudan gelen ekibimiz ile sizlere en iyi ayak sağlığı masajı ve bakımlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Ataköy bölgesinde yer alan salonumuzda sadece ayak sağlığı ile ilgili masajlarda değil aynı zamanda; ayak bakımı, ayak spa, vücut masajı, omuz masajı, geleneksel thai masajı, thai yağlı masajı, aroma terapi masajı, pedikür, manikür olmak üzere tüm bakım ve masaj hizmetlerini bir arada salonumuzda yaptırabilirsiniz.

Ayak masajı denilince çok basit gibi görünse de de aslında burada bir bilim v geleneksel yöntemler yer almaktadır. Refleksoloji uzun yıllar boyunca çok eski tarihlerden beri uygulanan bir ayak masajı tekniğidir.  Bu teknik çoğu ayak sorunu başta olmak üzere vücutta yer diğer diğer bölgelerin ağrı, sızı gibi problemlerinde bir çok faydası bulunmaktadır.

Refleksolojinin nöral yolları açtığı ve sinir sistemini, vücudu daha rahat bir duruma sokan nöron aktivitesi ile doldurduğu bilinmektedir. Refleksoloji, sisteminizde bol miktarda rahatlama sağlayarak, vücudunuzda ve zihninizde bir sakinlik durumuna neden olabilir. Bu fenomeni kullanan refleksoloji, Uykusuzluk gibi uyku bozukluklarını iyileştirmek ve vücudunuzun normal, sağlıklı sirkadiyen ritimlerine geri dönmesine yardımcı olmak için kullanılabilir.

Aynı zamanda sinir fonksiyonlarının iyileşmesinde büyük faydası vardır. Vücut yaşlandıkça vücudumuzun ekstremite bölgelerindeki sinir uçları giderek daha az hassas hale gelir. Sinir yollarını açmak ve temizlemek, vücuttaki çeşitli organlardaki sinirlerin ve hücrelerin işlevselliğini ve esnekliğini geliştirmeye yardımcı olabilir. Sinirsel geçitler aslında kaslar gibidir, onları aktif tutmak sağlığınız için son derece faydalıdır ve çok önemlidir.

Sinirlerinizi uyararak ve nöral yollarınızı açarak, bilgi beyninize çok daha hızlı ve daha etkili bir şekilde akar, bu da beyninizin bilgi sürecini daha hızlı işlemesine yardımcı olur, bu da çok daha hızlı bilişsel ve fiziksel reaksiyonlara ve hafızanızda bir artışa neden olur.

 

Refleksoloji ayak masajı ile vücuttaki kan dolaşımı çok başarılı bir şekilde artmaktadır. Etkili bir şekilde refleksolojinin en iyi bilinen faydası, vücudunuzdaki kan dolaşımındaki bir gelişmedir; bu, oksijenle birlikte kanın vücutta daha verimli bir şekilde dolaşıp dağıtıldığı anlamına gelir. Dolaşımdaki iyileşme aynı zamanda hayati organ sistemlerine ulaşan daha fazla oksijen anlamına gelir, bu da onların işleyişini optimize eder ve metabolizmayı daha da artırır. Oksijenin vücuttan atılması ayrıca hasarlı hücrelerin daha hızlı iyileşmesine ve yeniden büyümesine neden olur.

 

Refleksoloji ayak masajı ile vücuttaki tüm toksinlerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Kan dolaşımını iyileştirerek, Refleksoloji mesane fonksiyonunu iyileştirir ve bu da idrar yolu sorunları olasılığını azaltmaya yardımcı olur. Bu, toksinleri ve diğer yabancı elementleri ortadan kaldıran daha verimli bir sistemle sonuçlanır, böylece vücudunuzu, genellikle tehlikeli bir üriner sistemin sonucu olarak ortaya çıkabilecek çeşitli hastalıklardan ve sağlık koşullarından korur.

Refleksoloji ayak  masajı ile birlikte metobolizma ve enerji seviyesi çok iyi bir artış gösterir. Uygun bir refleksoloji seansı, vücudunuzdaki birçok organın işlevselliğini artırabilir, bu da daha yüksek metabolizmaya neden olur ve bu da vücudunuzda daha fazla enerji oluşturmaya yardımcı olur. Kendinizi halsiz hissediyorsanız veya enerjinizde bir artışa ihtiyacınız varsa, bir sonraki refleksoloji seansınız için Ataköy Ayak Masajı Salonumuz ile iletişime geçerek hemen randevu talep edebilirsiniz.

Baş ağrısı sorunu yaşayanlar, özellikle migren atağı sorunu yaşayanlar için refleksoloji en yaygın uygulamalarından biri, genellikle bu tür durumlara neden olan kaslardaki gerilimi hafifleterek migren ve baş ağrılarının şiddetini azaltmaktır. Migrenin fiziksel semptomlarında sıklıkla stres ve psikolojik etkenler kendini gösterdiğinden, stresin getirdiği baş ağrıları da refleksoloji kullanılarak giderilebilir.

Refleksoloji, hamilelik sırasında kadınlar için, özellikle doğum süreleri, kadınların doğum sırasında analjezik ihtiyacı ve doğum sonrası iyileşme süresi açısından çok faydalı olabilir. Ek olarak, yukarıda belirtilen sağlık yararlarının birçoğunun bir sonucu olarak, refleksoloji doğum sonrası depresyon olasılığını azaltabilir, vücudun kendini iyileştirmesine ve normal metabolik aktivitesine daha hızlı dönmesine yardımcı olabilmektedir. Tüm bu faydaların temeli ayak tabanında yer alan sinir hücrelerinin her birinin vücutta bir organ ve sinir hücresi ile olan bağlantısına dayanmaktadır. Kanıtlanmış bilimsel sonuçlarla bunun faydası sizde çok iyi bir şekilde görmüş olacaksınız.

Sağlıklı dinç bir yaşam için stressiz, rahat bir hayat sürdürebilmek için mutlaka ayak masajı yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu eşsiz deneyimi sizde yaşayarak farkı görmüş olacaksınız.

Ataköy Ayak Masajı  Salonu ve Sağlığı Merkezi

Ataköy Ayak Sağlığı Merkezi olarak kaliteyi, profesyonelliği sizlere sunmaktayız. Ayak sağlığı merkezimizde ayaklarınız için en iyisini gerçekleştirmekteyiz. Bölgede aktif olarak ayak sağlığı masajı çalışmalarında en iyisini sizlere sunmaktayız. Salonumuzu ziyaret ederek bizimle hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

Eski tarihi yıllardan beri süre gelen ayaklara olan masaj ile birlikte gelen şifalanma süreci bu zamana kadar varlığı korumuş olmakta ve bu süreç hala başarılı bir şekilde devam ettirilmektedir. Ayak masajı ile sadece ayağınızda rahatlama hissini değil aynı şekilde ayak tabanınızda yer alan sinir uçları aracılığı ile vücudunuzun tüm bölümlerinde ağrı problemleri varsa hepsini aynı etki edecek şekilde çözüm bulmuş olacaksınız. Ayak masajında ise, ayağın belirli bölgelerine masaj yapmak tıkanıklığı giderebilir ve enerjinin vücutta serbestçe akması için yolu açabilir. Bu olduğunda, denge tüm vücuda geri yüklenir.

Ataköy Ayak Spa Salonu

Ataköy Ayak Spa Salonu ziyaret etmek için birçok neden olabilir. Uzun bir günün ardından ayaklarınız ağrıyorsa, ayak masajı size çok ihtiyaç duyduğunuz rahatlamayı sağlayabilir. Ama sadece iyi hissettirmiyor. Araştırmalar sağlık açısından da faydaları olduğunu gösteriyor. Kısa bir ayak masajı bile stresi azaltabilir ve sizi canlandırabilir. Bu iyi bir şey, çünkü stresi azaltmak ve enerjiyi artırmak, egzersiz yapmak ve doğru beslenmek gibi sağlıklı seçimler yapma şansınızı artırır.

Peki, masaj tüm bunları nasıl yapıyor? Endorfin gibi iyi hissettiren beyin kimyasallarını artıran sinir sisteminizi harekete geçirir. Bir çalışmada, apandislerini çıkarmak için ameliyattan sonra ayak masajı yaptıran kişilerde daha az ağrı görüldü ve daha az ağrı kesici kullanıldı. Yine de hepsi bu değil. Ayak masajı, iyileşmeye yardımcı olan ve kaslarınızı ve dokularınızı sağlıklı tutan kan dolaşımınızı hızlandırır. Diyabet gibi zayıf kan dolaşımına veya sinir hasarına neden olan sağlık sorunlarınız varsa bu özellikle önemlidir. Ayaklarınızı ovmak ayrıca yaralar, mısırlar ve batık ayak tırnakları gibi diğer sorunları kontrol etme şansı verir. Dolaşımınız zayıfsa, ayaklarınızı yaralar için kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Vücudunuz iyi koordine edilmiş ve hassas bir şekilde dengelenmiş bir mekanizmadır. Çok sayıda iç sistemle işbirliği içinde bir bütün, tekil bir birim olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Vücudun sistemlerinin her biri, diğer tüm sistemlerle birbirine bağımlı bir şekilde çalışır. Sağlıklı bir vücut yapısında fasya, kaslar, eklemler, sinirler, arterler ve organlar vücudun bütünlüğünü korumak için birlikte çalışır. Örneğin: kalbin işleyişini düzenlemek için beyne ihtiyacı vardır; kas-iskelet sistemi büyümek ve güçlü olmak için sindirim sisteminden beslenmeye bağlıdır.

Antik Çin Refleksoloji ilkelerine göre, hayati vücut organlarına giden ve onlardan gelen kanallar olan vücudun enerji/elektrik kanallarının (meridyenler) çoğu ayağa bağlıdır ve ayakta son bulur (şemaya bakın). Ayak masajı terapisi veya refleksoloji uygulamaları yoluyla bu organlara erişim, iyileşme için gerekli olan enerji ve besinlerin serbest akışını engelleyen blokajları ortadan kaldırabilir. Diyagrama göre ayaktaki enerji meridyenleri karaciğer, dalak/pankreas, mide, safra kesesi, mesane ve böbrekler gibi organlara bağlıdır.

Çok yönlü ve kapsamlı olan ayak refleksolojisi ve ayak masajı ile bilrikte kendinizi daha zinde, sağlıklı ve rahatlamış hissedeceksiniz. Hemen Ataköy Ayak Spa Salonu ile iletişime geçerek randevu oluşturabilirsiniz.