Skip to content Skip to footer

Bakırköy Geleneksel Thai Masajı

Bakırköy Geleneksel Thai Masajı

Bakırköy Geleneksel Thai Masajı hizmetini alanında uzman uzak doğudan gelen profesyonel uzmanlar eşliğinde gerçekleştirmekteyiz. thai masajı çok köklü bir tarihi geçmişe dayanan bir masaj türüdür. Tayland bölgesinde ortaya çıkan bu masaj aslında bir tedavi yöntemidir. Thai masajı genellikle baş ve diğer bölgeleri germe hareketi ile yapılmaktadır. Geleneksel thai masajı yağlı bir masaj değildir. Thai masajı için ince keten bir giysi giyilmekte ve bununla birlikte masaja başlanılmaktadır.

Geleneksel thai masajı sert bir zemin üzerinde giyinik olarak yapılan bir masaj türüdür. Thai masajında bir çeşit germe, çekme ve esnetme hareketleri ile birlikte uygulanmaktadır. Bu masajı mutlaka bu alanda uzmanlaşmış profesyonel kişilerce yapılması büyük önem taşımaktadır. Geleneksel thai masajı sırasında sık sık pozisyon değiştirilerek yapılmakta ve masaj yaklaşık 1 ile 1.5 saat arasında sürmektedir.

Geleneksel thai masajı ile birlikte kasların gevşemesi, belirli bölgelerdeki şişkinlik ve ödemden kurtulması, burkulma gibi sorunların çözümünde oldukça faydalıdır. Geleneksel thai masajında sinirlere uygulanan özel tekniklerle basınç yapılarak kan dolaşımı ızlı bir şekilde arttırılır. Geleneksel thai masajında bazı hareketler sert olabilmektedir ancak masaj sonrasında harika sonuçlar alınmaktadır.

Geleneksel thai masajı sonrası mükemmel sonuçlar alınmaktadır, pek çok faydası ile sıklıkla tercih edilen bir masajdır.

Geleneksel Thai masajı sonrasında vücudunuzda meydana gelecek değişimler ise;

Kaslar gevşer

Stres azalır

Sinirler yumuşar

Bölgesel ağrılar azalır

Kan dolaşımı artar

Yorgunluk azalır

Vücuda enerji gelir

Geleneksel thai masajında ayaklar, boyun, sırt ve bacaklara yapılan bir masaj türüdür. Bakırköy Geleneksel Thai Masajı ile kendinizi daha zinde, ağrıların hafiflemiş olduğu, kasların gevşediği rahat bir

Bakırköy Geleneksel Thai Masajı

Hindistan’da ortaya çıkan Thai masajı 2500 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Başlangıçta bir şifa sanatı olarak kabul edilen geleneksel Tay masajı, hem Ayurvedik hem de geleneksel Çin tıbbından etkiler içerir.

Tipik Batı tipi masajlardan farklı olarak, bir masaj terapisti vücudunuza yağ sürerek kaslarınızı ve basınç noktalarınızı yoğururken masaj yatağında uzanmayı içermez. Bunun yerine, bir uygulayıcı gerginliği azaltmak, gevşemeyi teşvik etmek ve esnekliği ve dolaşımı iyileştirmek için esneme, çekme ve sallama tekniklerini kullanırken siz tamamen giyinik olarak yerdeki bir matın üzerine uzanırsınız. Bazen yardımlı yoga olarak adlandırılan Thai masajı, vücudunuzdaki enerji akışını iyileştirmeye odaklanır.

Bu yazıda, geleneksel Thai masajının bilim destekli faydalarına ve bu tür bir masajı tercih ederseniz sizi nelerin beklediğine daha yakından bakacağız.

Geleneksel Thai masajının faydaları nelerdir?

Thai masajı, birçoğu bilimsel çalışmalarla desteklenen birçok yönden sağlığınıza fayda sağlayabilir.

  1. Baş ağrılarını hafifletir

Migreniniz varsa veya gerilim baş ağrıları yaşıyorsanız, geleneksel Tay masajı semptomlarınızı hafifletmeye yardımcı olabilir. Araştırmacılar, kronik baş ağrıları olan hastaları içeren birkaç küçük çalışmada, Tay masajının hem migren hem de gerilim tipi baş ağrılarının yoğunluğunu azalttığını buldu. Baş ağrısını gidermek için farmasötik olmayan ilaçları denemekle ilgileniyorsanız, araştırmacıların Tay masajının faydalarının birkaç günden yaklaşık 15 haftaya kadar sürebileceği sonucuna vardığını belirtmekte fayda var.

  1. Sırt ağrısını azaltır

Thai masajı, sırt ağrısını azaltmanın etkili, farmasötik olmayan bir yolu olabilir.

Tayland’daki Araştırmacılar, Tay masajının spesifik olmayan bel ağrısı olan 120 kişilik bir grup üzerindeki etkilerini inceledi. Test grubunun yarısı Tay masajı ile tedavi edildi ve geri kalanı, eklem mobilizasyonu (basınç uygulamayı içeren bir teknik), sıcak paketler ve ağrılı bölgelere elle germe içeren diğer muhafazakar yönetim teknikleri ile tedavi edildi.

Her iki grup da 4 hafta boyunca haftada iki kez tedavi edildi ve her iki grupta da önemli ölçüde ağrı azalması oldu.

Diğer çalışmalar, Tay masajının sırtın üst kısmındaki tetik noktalarla (sıkı, ağrılı kas kümeleri) ilişkili sırt ağrısını azalttığını bulmuştur.

  1. Eklem sertliğini ve ağrısını hafifletir

Hareket ettiğinizde ağrı ve sertlik yaşarsanız, Tay masajı eklem işlevinizi iyileştirebilir.Bir çalışmada araştırmacılar, diz artriti olan insanlar üzerindeki etkileri incelemek için asa egzersizleriyle birlikte bir Tay masajı programı kullandılar. Araştırmacılar, çalışma katılımcılarının 8 haftalık programdan sonra daha az ağrı hissettiklerini ve daha kolay yürüdüklerini buldular.

  1. Esnekliği ve hareket aralığını artırır

Hareket açıklığınız ve esnekliğiniz atletik performansınızı etkiliyorsa veya etrafta dolaşmayı zorlaştırıyorsa, Tay masajı daha kolay hareket etmenize yardımcı olabilir. Tay masajının atletik performans üzerindeki etkilerini test etmek için otuz dört futbolcu bir deneyin parçasıydı. 10 günlük bir süre içinde üç kez Tay masajı alan futbolcular, otur-uzan egzersizlerini yapma becerilerinde önemli bir gelişme gösterdi.

Araştırmacılar, esneklikteki artışın, Tay masajının kaslara kan akışını ve oksijen beslemesini iyileştirme yeteneğine sahip olmasından kaynaklanabileceğini varsayıyorlar. Bu da ağrıyı azaltmaya ve kas yapışıklıklarını azaltmaya yardımcı olabilir. Araştırmacılar ayrıca Tay masajı uygulamalarının oyuncuların sahadaki hızlarını ve çevikliklerini geliştirdiğini de bulmuşlardır.

  1. Endişeyi azaltır

Masaj terapisinin en çekici yönlerinden biri, getirebileceği sakinlik ve rahatlama duygusudur. Thai masajının diğer masaj terapilerinden daha enerjik olmasına rağmen, kaygıyı azalttığı ve sistemik bir sakinlik hissini arttırdığı gösterilmiştir. Çalışmalar, Tay masajı testi yaptıran kişilerin tedaviyi takiben psikolojik stres ölçümlerinde daha düşük olduğunu bulmuştur.Tay masajı tedavisi gören kişilerin beyin taramaları, aynı koşullar için fizik tedavi tedavisi gören kişilere göre daha fazla gevşeme ve çok daha düşük kaygı gösterdi.

  1. Enerjiyi canlandırır

Tay masajı, çoğu yoga benzeri olan tüm vücut hareketlerini içerir. Bu nedenle, birçok kişi Thai masajı seanslarından sadece rahatlamış değil, aynı zamanda gençleşmiş hissederek ayrıldıklarını bildirmektedir. Bir çalışmada araştırmacılar, Tay masajı ile İsveç masajının yorgun insanlar üzerindeki etkilerini karşılaştırdı. Masajlardan sonra katılımcılarla görüştüler ve Tay masajı yaptıranların kendilerini zihinsel olarak canlanmış ve fiziksel olarak enerji dolu hissettiklerini gördüler.

Bakırköy Uzak Doğu Masajı

Peki bu thai masajı hangi teknikler kullanılarak uygulanmaktadır. Geleneksel Tay masajında, uygulayıcılar kaslarınızdaki gerilimi azaltmak için ellerini, başparmaklarını, dirseklerini, kollarını ve hatta bazen ayaklarını kullanırlar. Thai masajı, enerjinin vücudunuzda duyu olarak bilinen öngörülebilir çizgiler veya yollar boyunca hareket ettiği fikrine dayanır. Duyu boyunca enerji akışını artırmak için uygulayıcı, vücudunuzu çeşitli şekillerde çekip sallamanın yanı sıra vücudunuzu yoga benzeri pozisyonlara getirecektir. Thai masajını diğer masaj türlerinden ayıran şey, esneme, hareket ve basıncın birleşimidir.

Masajınız boyunca uzanmak yerine hareket ettiğiniz ve katıldığınız daha aktif bir masaj türü istiyorsanız, Thai masajı sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Tay masajı ile kendi bol kıyafetlerinizi giyebilirsiniz ya da uygulayıcı sizi kese benzeri giysilere – bol bir pamuklu üst ve büzme ipli pantolon – değiştirmenizi isteyebilir. Masaj boyunca kıyafetlerinizi üzerinizde tutun.

Tipik olarak, bir masaj masasında değil, yerde bir mat veya masaj yatağında uzanırsınız. Minderin üzerine çıktıktan sonra uygulayıcınız, size yardımcı olmak için vücutlarının ağırlığını ve basıncını kullanarak vücudunuzu birden fazla esneme hareketiyle yavaşça hareket ettirecektir.

İsveç masajının aksine, yağ kullanılmaz ve kaslarınız genellikle yoğrulmaz. Bunun yerine, uygulayıcı vücudunuzun farklı bölgelerini germek, çekmek ve sallamak için ellerini, başparmaklarını, dirseklerini ve dizlerini kullanacaktır. Hatta sizi belirli pozisyonlara sokmak için üzerinize oturabilirler.

Bazı esneme türleri, uygulayıcının bir pozu korumak için sizi tutması veya çekmesiyle yoga benzeri hareketler yapmayı içerebilir.

Kaslarınız ağrıyorsa veya gerginse, biraz rahatsızlık hissedebilirsiniz. Bunu yaparsanız, basınç ve esnemenin azaltılabilmesi için uygulayıcınıza bildirin.

Bir yaralanmanız varsa veya vücudunuzun bir kısmı ağrıya karşı özellikle hassassa, masaj seansına başlamadan önce uygulayıcıya haber verdiğinizden emin olun. Bakırköy Uzak Doğu Masajı olarak sizlere tam destek sağlamaya devam etmektedir.