Skip to content Skip to footer

İstanbul Ayak Sağlığı Ve Ayak Bakım Merkezi

İstanbul Ayak Sağlığı Ve Ayak Bakım Merkezi

İstanbul Ayak Sağlığı Ve Ayak Bakım Merkezi olarak sizlere en iyi ayak masajı ve sağlığı konusundan destek olmakta ve çalışmalarımızı büyük bir titizlik ile sürdürmekteyiz. Uzun yıllar boyunca bu sektörde çalışmalarımızı gerçekleştirmekte ve yeni markamız ve salonumuz ile sizlerle tekrar buluşmuş olmaktayız. Ayak sağlığı merkezi olarak bu alanda uzman uzak doğudan gelen ekibimizle sizlere en iyi ayak sağlığı ve masajını sunmaktayız.

Refleksoloji masaj teknikleri ayak tabanının belirli bölgelerine yapılan masaj türüdür. Ayak tabanına yapılan basınçlar kaslar, eklemler, omurga ve organlar gibi vücudun çeşitli bölgeleriyle bağlantılı olduğu düşünülen bir masaj türüdür. Refleksolojinin vücut üzerinde olumlu bir etkisine sahip olduğunu kanıtlayan çin tıbbina göre vücuttaki doğal enerji akışını geri yükleyebilmekte ve stresi azaltmaktadır. Bu bilinen en net göstergedir. Ayak masajına gelen çoğu kişide stres azaldığı ve vücudun daha dengeli ve rahat olduğu gözlemlenmiştir.

Bir diğer teori ise vücudun ayaklar üzerinden belirli noktalar aracılığı ile ayrıldığı gerçeğidir. Bilim adamları ayrıca iç organların cilde sinirlerle bağlandığını kanıtlarken, bazıları tekniğin başarısının dokunmanın iyileştirici gücüne bağlı olabileceğine inanmaktadır. Ayak masajının insan üzerinde pek çok olumlu etkisi olmakta ve çoğu kişinin yaşam konforunu yükseltmektedir. Daha huzurlu ve rahat, stressiz bir yaşam için mutlaka yapılması gereken masaj türleri arasında ilk sırada yer almaktadır.

İstanbul Ayak Sağlığı Ve Ayak Bakım Merkezi olarak sizlere en iyi masaj uygulamalarını sunmakta olup salonumuzdan stresten arınmış daha huzurlu bir enerji ile ayrılmış olacaksınız. Ayak masajında ayaktaki refleks noktalarına hafif bir baskı uygulanmakta ve her noktanın iç organlarda dahil olmak üzere vücudun belirli bölümleriyle bağlantıda olduğu bilinmektedir. Ayak masajındaki amaç küçük rahatsızlıkları, ağrıları hafifletmek ve stresi azaltmak en temel hedeftir. Ayak masajı sırasında ayak sağlığı uzmanımız ayak parmaklarından topuk bölgesine kadar her bir noktaya masaj yaparak hangi bölgede sorun olduğu veya ağrının giderilmesi için tüm teknikleri deneyimi ile yapmaktadır.

Refleksoloji ayak  masajını deneyimleyen birçok kişi, tedaviden sonra genel bir iyilik duygusu bildirir. Refleksolojinin, masajı alan kişinin ruh halini iyileştirirken ağrı ve stresi azaltabileceği yaygın olarak kabul edilir.

Diğer tanınmış refleksoloji masaj terapisi faydaları geniş kapsamlıdır. Hastalar, tekniğin bağışıklıklarını artırması, sindirimi iyileştirmesi, omurga ağrısını hafifletmesi veya soğuk algınlığı ve enfeksiyonların olumsuz etkilerinden kurtulmaktadırlar. Bazıları tarafından bildirilen ek refleksoloji masajı faydaları arasında hormonal dengeyi geri kazanma, doğurganlığı artırma, sinüs problemlerini temizleme ve hatta kanserle savaşma yer alır. İkincisi durumunda, bazı kanser tedavilerinin neden olduğu periferik nöropati, refleksoloji ile azaltılabilir. Diğer iyileştirmeler ise; kan dolaşımı, beyin gücü, metabolizma, sinir fonksiyonu ve toksinlerin ortadan kaldırılması gibi genel vücut fonksiyonlarını içerir. Bazıları, eklem iltihabı, baş ağrısı, sırt ağrısı gibi günlük ağrı ve sızıların veya adet görme veya hamilelik semptomlarının bir refleksoloji seansından sonra bir şekilde hafiflediği kanıtlanmıştır.

Aynı zamanda tıp uzmanları, refleksoloji ayak masajında sırasında sinirlerin uyarılma şeklinin vücudun kendini iyileştirmesini sağlayabileceğini iddia ediyor. Bunun nedeni, tedavinin merkezi sinir sistemine uyandırma çağrısı gibi davranan açık bir mesaj gönderirken dolaşımı uyarmasıdır.

İstanbul Ayak Sağlığı Merkezi

İstanbul Ayak Sağlığı Merkezi olarak sizlere en iyi hizmeti sunmuş olmanın gururunu yaşamaktayız. Ayak salonu merkezimize talep çok fazla olmakta ve hemen her gün tüm randevular dolmaktadır. Belirlenen gün ve süre içerisinde lütfen ayak sağlığı için ayak masajını denemenizi tavsiye etmekteyiz. Tüm gün ayakta durmanın vermiş olduğu yorgunluğu gün sonunda ayaklar çekmektedir. Öncelikle ayaklarınıza vakit ayırmanız ve bu yorgunluk ile baş edebilmeniz için mutlaka ayak bakımınızı ve ayak masajını asla ihmal etmemelisiniz. Ayak masajının vermiş olduğu rahatlama stresten uzak, kaygısız bir hissi size verecektir. Salonumuzu ziyaret ederek ayak sağlığı uzman ekibimizden daha detaylı bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

İstanbul Ayak Bakım Merkezi

İstanbul Ayak Bakım Merkezi olarak firmamız başarılı kadrosu ve ekibi ile hiç durmaksınız tam donanımlı uzmanlarımız ile salonumuzda sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz. Ayak bakımının çok önemli olduğunu artık hemen herkes çok iyi bilmekte ve bunun farkına varmaktadır. Bölgede en iyi ayak sağlığı merkezi olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Kaliteden taviz vermeden ekibimiz canla başla çalışmakta ve tam uzmanlığımız ile sizlere hizmet sağlamayı sürdürmekteyiz. İstanbul Ayak Bakım Merkezi uzak doğudan gelen özel ayak sağlığı uzman ekibi ile sizlere en iyisini sunmaktayız. Ayaklarınızın sağlığı, bakımı bize emanettir.

İstanbul Ayak Spa Merkezi

İstanbul Ayak Spa Merkezi olarak çalışmalarımızı başarılı bir şekilde sürdürmekteyiz. Uykuyu, hareketliliği ve spor performansını iyileştirmek veya stresi, kas gerginliğini azaltmak için ayak masajı ve spayı mutlaka denemelisiniz. Ayak Refleksolojisi sadece normal bir rahatlama tarzı ‘ayak masajı’ değildir. Masaj terapistlerimiz, refleksolojinin birincil odak noktasının, kişinin tüm vücudunda kan akışını iyileştirmek için ayak parmakları, top, taban, topuk, ayağın üstü, baldırlar ve alt bacaklarda bulunan çeşitli akupresür noktalarını uyararak yapılmaktadır.

Ayak tabanlarınız, vücudunuzun kalbinizden en uzak kısmıdır. Ayaklarınız kan dolaşımına engeller oluşturuyorsa, zayıf metabolizma ve dokular ve hayati organlar dahil tüm vücudun azalmış işlevinden muzdarip olmak kolaydır. Ayaklar, fiziksel ve zihinsel sağlığı ve esenliği optimize etmek için dikkat edilmesi gereken birçok akupresür noktasına ve sinir ucuna sahiptir. Alanında uzman masaj terapistlerimiz ile sizlere en iyi ayak masajı hizmetini sağlamaktayız.

Ayak refleksoloji masajının faydaları çoktur. 50 dakikalık tek bir ayak masajı ile birden fazla pek çok faydasını görmüş olacaksınız. Birçok faydası ile kendinizi çok rahatlamış ve huzurlu hissetmiş olacaksınız. Ayak masajı sonrasında hazımsızlık sorununa yardımcı olan karaciğer/safra kesesi noktalarını/çizgilerini uyarmak; veya mesane sorunlarını giderebilen ayaklarda ve alt bacak hatlarında bulunan böbrek noktalarını uyarmak, tip II diyabetli kişiler için kan şekeri seviyelerini dengelemeye yardımcı olmak için endokrin refleks noktalarını uyarmak için pek çok fayda sağlamaktadır.

Aynı zamanda ayak masajı ile birlikte stresi azaltan ve kan basıncı sorunlarını ortadan kaldırabilen normal bir duruma dönmek hiçte zor değildir. Kişinin sindirim, lenf ve atık giderme sistemlerini normal çalışma durumuna döndürmek; gün boyunca daha iyi metabolizma ve daha yüksek enerji seviyelerine sahip olmak için kronik ağrı sorunlarını, uykusuzluğu, dolaşım sorunlarını azaltmak mümkündür.

Ayak masajı yaptırdığınızda bırakın sinirleriniz sakinleşsin: refleksoloji tekniği ile yapılan ayak masajında aynı zamanda vücudumuzun doğal olarak gevşemesini sağlayan bir süreçtir nefes al, rahatla ve kötü enerjinin sizden uzaklaşmasını sağlayın. Zihninizi ve nefesinizi yenilemek için geçici kaygıyı ortadan kaldırın. Çok daha iyi bir rahatlama ve konsantrasyon için, aynı zamanda yüksek konsantrasyonlu iş yaşamına geri dönmenin keyfini yaşayın.

Tabii ki, ayaklar vücudun ağırlığını taşır ve insanlar genellikle yorgunluğu fark etmeyecek kadar ayaklarını görmezden gelirler. Tek bir refleksoloji seansının en büyük faydalarından biri, stresin önemli ölçüde azalması ve refleksolojiden sonraki gece daha iyi uyku uyumasıdır.